Sherry Argov i jej rozważania na temat Zołzy

Po pierwsze – nie zniechęcajcie się tytułem.

Suka w tej książce jest „ujmującym słowem dla kobiety, która jest uprzejma, ale komunikuje się bezpośrednio z mężczyzną tak jak ludzie….”. Tak, przez większość nocy obudziłem się, czytając Dlaczego mężczyźni kochają zołzy pdf. Byłem zafascynowany streszczeniem i recenzjami…. i kiedy wreszcie je przeczytałem…. zostałem zduszony (nie literacko). Powiedziałem sobie, że jeśli jest to podręcznik tego, jak powinno być, to niektórzy z nas mają duże kłopoty…. Szczerze mówiąc, uważam pomysły za bardzo interesujące i większość poruszonych kwestii miała sens.

Nie do końca jednak zgadzam się, że powinniśmy zacząć zmieniać to, kim jesteśmy, ponieważ niektórzy mężczyźni wolą, kiedy jesteśmy „gorącą gonitwą”, a oni są gorącymi gonitwami.

Dlaczego, być może nadszedł czas, aby ktoś przewrócił monetę i opowiedział historię inaczej – kobiety nie zawsze powinny być tymi, które zginają się i zmieniają skórę, aby zostać zaakceptowanym. Jeśli mężczyzna nie może przyjąć ładnej rozsądnej dziewczyny, pozwól mu gonić suki. No cóż, książka ta nie prosi kobiet, aby w ogóle zginały się lub zmieniały swoją skórę!

Podoba mi się, jak Argov definiuje termin zołza:
Zołza (rzeczownik)- Kobieta, która nie będzie uderzać głową w ścianę obsesyjnie nastawioną do czyjejś opinii – może to być mężczyzna lub ktokolwiek inny w jej życiu. Rozumie, że jeśli ktoś jej nie aprobuje, to jest to tylko opinia jednej osoby; dlatego nie ma to żadnego znaczenia. nie stara się spełniać niczyich standardów – tylko własnych. Z tego powodu odnosi się do człowieka w bardzo różny sposób.

Dała około dwudziestu siedmiu (27) zasad, jak z wycieraczki do wymarzonej dziewczyny powstać – do moich ulubionych należą: „Jeśli powiesz mu, że nie jesteś zainteresowany skokiem w związek z obiema nogami, wyruszy, aby spróbować zmienić zdanie”. Czy spotkałaś tego typu chasery kobiet? W momencie, gdy słyszą, że jedna z nich nie jest zainteresowana, nie ufają, aż do momentu, gdy cię wygrają – i Bóg pomoże ci w podjęciu decyzji o tym, jak sobie z tym poradzić, w „miłej dziewczynie” lub w „aurze zołzy”. Autor wyjaśnia różnicę między nimi.

Ponadto, „Jeśli wybór jest między jej godnością a posiadaniem związku, suka nada jej godność ponad wszystko” …. w pigułce, nie spędzaj swojego czasu na obsesji, ani nie drażniąc człowieka… „zachowywać się jak nagroda, a Ty przekształcisz go w człowieka wierzącego”.

„Suczka daje człowiekowi dużo miejsca, więc nie obawia się, że zostanie uwięziony w klatce. Potem…. wyruszył ją uwięzić w swoim”.

„Każdy mężczyzna chce najpierw uprawiać seks; to, czy chce dziewczyny, jest czymś, o czym myśli później. Nie dając mu tego, czego chce z góry, stajesz się jego dziewczyną, nie zdając sobie z tego sprawy” A po seksie, pozwoliłby sobie po prostu pościgać za następnym hottie na bloku….

„Za każdym razem, gdy kobieta konkuruje z inną kobietą, ona się poniża….”. Czy to prawda, że kobiety tam są?

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” to nie tylko książka wypełniona dawką i don’tami. Doceniam to, jak autor popiera każdy punkt za pomocą dobrej ilustracji/realnych historii, do których czytelnicy mogą się podłączyć. To sprawiło, że kupiłem egzemplarz książki jako prezent urodzinowy dla przyjaciółki, z nadzieją, że nauczy się z niej lekcji, które warto z niej wyciągnąć, zanim rozpocznie ona swój pierwszy związek. Nie zalecam, byśmy przestrzegali wszystkich zasad zawartych w książce w sposób religijny, tylko czytali, rozumieli i uczyli się na podstawie prawdziwych, dzielonych historii z życia. Jak mówi powiedzenie, doświadczenie jest najlepszym nauczycielem, w tym uczenie się z doświadczeń innych.

Jeden z moich znajomych, podpisując książkę, którą dostał na moje urodziny, napisał „….rosnąć bardziej, aby stać się Przysłów 31 kobiety, a nie zołza! Oczekiwałbym od niego, że przyznałby, że mężczyźni naprawdę kochają zołzy.

Inny człowiek, po przeczytaniu książki, napisał na Amazon.com: „Jako mężczyzna, który czyta tę książkę, mam nowe zrozumienie, jak i dlaczego moja ostatnia dziewczyna postępowała tak, jak ona postępowała. Musiała przeczytać tę książkę! Muszę powiedzieć, że goniłem za nią, tak jak książka mówi, że mężczyzna zrobi, jeśli będziesz przestrzegać zasad, które opisuje. Ale (i to jest duży, ale w końcu zmęczyłem się gonić za nią. W końcu doszedłem do ogromnej świadomości, że nie chciałem żyć resztą mojego życia w ten sposób, pod jej kciukiem, z nią tworząc wszystkie zasady dla naszego związku. Kobiety znosiły mężczyzn, którzy postępują w ten sposób, a to prowadzi cię do szaleństwa, prawda? Czy nie nienawidzisz tego, kiedy facet nie dzwoni i zachowuje się jak inne rzeczy są ważniejsze niż Ty? Ta książka mogłaby równie dobrze być napisana dla mężczyzn i nosiła tytuł „Dlaczego kobiety kochają frajerów”….gdyby wszyscy, mężczyźni i kobiety, przestrzegali zawartych w niej zasad, ten świat byłby pełen wielu pojedynczych ludzi”. Uczy też o tym, jak ważne jest bycie silnym i niezależnym….em…em…. ale nie aroganckim 🙂 Autor potwierdził potrzebę, aby kobiety nigdy nie czuły się zagrożone „pięknem” innych kobiet – rywalizacja zmniejsza Twoją wartość przed mężczyzną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *